A Ferencváros legyőzte a Debrecent

2010. április. 16., 21:03   |

A Soproni Liga 23. fordulójának nyitó találkozóján a Ferencváros a DVSC-TEVA együttesét látta vendégül. A mérkőzést Tóth Bence 69. percben szerezett góljával a házigazdák nyerték meg, így a zöld-fehérek tovább erősítették helyüket a középmezőnyben, a listavezető, szombaton a Paks otthonában pályára lépő Videoton pedig lépéselőnybe került üldözőjével szemben, hiszen - bár riválisának van egy elmaradt meccse - előnye négy pont maradt a debreceniek előtt.

Győzelmet ért a fölény

Ferencvárosi TC - DVSC-TEVA 1-0 (0-0)

Vezette: Fábián Mihály (dr. Varga Zsolt, Demeter János)
Gólszerző: Tóth B. a 69. percben

A jó iramú, élvezetes találkozó nagyobb részében fölényben futballozott a hazai együttes, de az első játékrészben ez csak érvénytelen gólban és kapufában mutatkozott meg - mindkettő Anthony Lee Elding nevéhez fűződik. A Debrecen labdaszerzések után igyekezett veszélyes kontratámadásokat vezetni, ám ezek révén csupán egyszer volt igazi gólszerzési lehetősége, de Czvitkovics Péter is a kapufát találta el. A második negyvenöt percre nyíltabbá vált a Loki, ez azonban - Elding újabb érvénytelen találata után - ferencvárosi gólt eredményezett: a 69. percben Thomas Edward Doherty készítette le a labdát Tóth Bencének, aki két lépés megtétele után 18 méterről a kapu jobb oldalába bombázott (1-0). A hátrányba került DVSC-TEVA próbált ritmust váltani, s az utolsó percekben akadt is lehetősége az egyenlítésre, ám a hajdúságiak nem tudtak a hálóba találni, a Ferencváros megszerezte a három pontot.