2012. május. 18., 22:16   |

Az OTP Bank Liga 29. fordulójának pénteki játéknapján két mérkőzést rendeztek.

Kecskeméti TE - Újpest FC 0-0
Vad II István (Szpisják Zsolt, Albert István)

Hazai helyzetekkel és Balajcza Szabolcs védéseivel kezdődött a mérkőzés, majd visszavettek a csapatok, a félidő végén pedig az Újpest tett szert némi mezőnyfölényre, lehetőségeknél tovább azonban nem jutott. A második félidőben a Kecskemét tett többet a gólszerzésért, de mindhiába, a támadók ezúttal nem fogtak ki jó napot, maradt a 0-0-ás döntetlen.

Győri ETO - PMFC-MATIAS 3-0 (0-0)
Fábián Mihály (dr. Varga Zsolt, Demeter János)
Gólszerző: Takács az 50., Koltai (11-esből) a 68., Koltai a 85. percben

Az első félidő hazai mezőnyfölénye csak helyzetekben mutatkozott meg, gólig nem jutott el az ETO. A fordulás után megszületett az első találat, az 50. percben egy szabadrúgás után a vendégek szabálytalanságot láttak, leálltak, a győri Takács Ákos pedig közelről a hálóba emelt - jól tette, mert a játékvezető nem fújta le az akciót (1-0). A 68. percben a Dinjar elleni szabálytalanságért megítélt büntetőt Koltai Tamás értékesítette (2-0). A 85. percben Koltai akciógólt is szerzett, nem is akármilyet: 18 méterről, kissé jobbról bombázott a jobb felső sarokba, beállítva a 3-0-ás végeredményt.