Az Újpest győzött Debrecenben

2009. október. 30., 11:09   |

A Soproni Liga 13. fordulója rangadóval kezdődött: pénteken a DVSC-TEVA az Újpestet fogadta. A mérkőzésen négy tizenegyest is láthattak a nézők, mindkét gárda kétszer végezhetett el büntetőt, de míg a lila-fehérek mindkettővel élni tudtak, a hazaiak csak egyet tudtak kihasználni, így a találkozót 2-1-re a vendégek nyerték. Az Újpest továbbra is tapad a listavezető Videotonra, amely vasárnap a Vasas otthonában lép pályára.

Négy tizenegyes, három gól

DVSC-TEVA - Újpest FC 1-2 (1-1)

Vezette: Szabó Sándor (ifj. Tóth Vencel, Albert István)
Gólszerző: Rudolf (11-esből) a 17. illetve Kabát (11-esből) a 39., Kabát (11-esből) a 91. percben

A jó iramú, izgalmas és élvezetes találkozó 17. percében a hazaiak szereztek vezetést, Takács Zoltán buktatta Adamo Coulibalyt a 16-oson belül, s a megítélt büntetőből Rudolf Gergely a jobb alsó sarokba lőtt (1-0). A 27. percben megduplázhatta volna előnyét a Debrecen, ekkor Pollák Zoltán szabálytalankodott Coulibalyval szemben a büntetőterületen, azaz a Loki ismét tizenegyeshez jutott. Ezúttal is Rudolf állt a labda mögé, de középre helyezett labdáját Balajcza Szabolcs lábbal védte. Az Újpest a 39. percben egyenlített - a lila fehérek is 11-esből szerezték góljukat. Rajczi Péter a kivetődő Dorde Pantic kezében esett el, s a büntetőt Kabát Péter higgadtan értékesítette (1-1). A vendégek ezután még eltalálták egy alkalommal a kapufát Tóth Norbert révén, de az eredmény a szünetig nem változott. A második játékrész is nagy csatát és jó futballt hozott, mindkét együttes szerezhetett volna gólt, s ez végül az újpestieknek sikerült - ismét csak büntetőből... A 91. percben egy szöglet után Komlósi Ádám kézzel ütötte el a labdát a kapu előterében, s a 11-esből Kabát a bal alsó sarokba helyezett (1-2).