Biztos előnyt szerzett a Fehérvár

2007. november. 18., 21:05   |

Vasárnap játszották le a Liga Kupa őszi döntőjének első mérkőzését. A Fehérvár hazai pályán 3-0-ás győzelmet aratott a Diósgyőr ellen, s ezzel komoly előnyt szerzett a visszavágóra.

Emberhátrányban nem ment a Diósgyőrnek

A mérkőzés első jelentős eseménye a 35. percben történt, ekkor Guyazou Kassim megkapta második sárga lapját, azaz tíz emberre olvadt a Diósgyőr. A hazaiak négy perccel később megszerezték a vezetést, Simek Péter 12 méterről helyezett a kapu közepébe (1-0). Az 51. percben Dvéri Zsolt egy húsz méterről lőtt góllal növelte a Fehérváriak vezetését (2-0). Az 59. percben egy 12 méteres lövéssel Sitku Illés háromgólossá tette a házigazdák előnyét (3-0). A meccs végére is maradt egy kiállítás: a fehérvári Horváth Gábor rúgta meg Elek Norbertet, s ezért a 90. percben – százhúsz másodperccel társai előtt – el kellett hagynia a pályát.