A Debrecen - DVTK összecsapással kezdetét vette a Soproni Liga tavaszi idénye. A találkozón a címvédő hajdúságiak a második játékrészben szerzett három találattal gyűjtötték be a három pontot.

Meggyőzően kezdett a Loki

DVSC-TEVA - DVTK 3-0 (0-0)
Vezette: Vad II István (Ring György, Tóth István)
Gólszerző: Kerekes Zs. a 69., Kiss Z. a 75., Kerekes Zs. a 93. percben

A Debrecen már a találkozó első perceiben mezőnyfölényt tudott kiharcolni, ám a diósgyőriek zárt védekezését nem sikerült föltörniük a hazai támadóknak. A játékrész egyetlen igazán nagy helyzete Czvitkovics Péter előtt adódott, a támadó lövését azonban Köteles László vetődve védte. Fordulás után sem változott a játék képe, a hajdúságiak maradtak támadásban, és a 69. percben sikerült is megszerezniük a vezetést: Bernáth Csaba jobb oldali beadása után a védők gyűrűjében érkező Kerekes Zsombor három méterről passzolt a diósgyőri kapuba (1-0). A 75. percben megduplázták vezetésüket a hazaiak: Czvitkovics Péter beadása elsuhant mindenki előtt, az érkező Kiss Zoltán pedig a kapuba lőtte a labdát (2-0). A hajrában már nagy fölényben játszott a Debrecen, Herczeg András együttese a 93. percben megszerezte a harmadik találatát is: Kerekes Zsombor egyéni akciója végén emelte a kifutó Köteles fölött a hálóba a labdát (3-0). A debreceniek végig jobban futballoztak a vendégeknél, és ilyen különbséggel is megérdemelten nyerték meg a találkozót.

(Fotó: nb1.hu)