Európa Liga: Debreceni vereség Eindhovenben

2010. november. 04., 23:34   |

Az Európa Liga csoportkörének negyedik fordulójában a DVSC-TEVA 3-0-ás vereséget szenvedett a PSV Eindhoven otthonában, a holland együttes Ibrahim Afellay, Jonathan Reis és Stijn Wuytens góljaival győzte le a debreceni csapatot.

A PSV egyértelmű fölényével kezdődött a találkozó, a 22. percben góllá is érett a hazai nyomás, Dzsudzsák Balázs játszott Ibrahim Afellay elé, aki 18 méterről a bal alsó sarokba lőtt (1-0). Ola Toivonen a félidő hajrájában eltalálta a kapufát, majd még a szünet előtt Jonathan Reis 14 méterről szerzett találattal növelte a hazaiak előnyét (2-0). A második félidő elején Czvitkovics Péter remek lövéssel tornáztatta meg Andreas Isakssont, a hazaiak kapusa bravúrral védett. A PSV irányította a mérkőzést, ugyanakkor a hollandok nem erőltették a támadásokat, inkább arra ügyeltek, hogy ne csökkenjen a kétgólos különbség. A 69. percben Dzsudzsák a kapufát találta el majd egy perc múlva Toivonen is centikkel vétette el a kaput. A 87. percben a csereként beállt Stijn Wuytens remek megmozdulás után 17 méterről lőtt a léc alá (3-0), a PSV ezzel 3-0-ra megnyerte a találkozót. A DVSC-TEVA négy forduló után pont nélkül áll a csoportban.

PSV Eindhoven - DVSC-TEVA 3-0 (2-0)
Gólszerző: Afellay a 22., Reis a 44., Wuytens a 87. percben