Győzelemmel kezdte a szezont a Ferencváros

2010. július. 30., 09:05   |

A Ferencváros - Paks találkozóval kezdetét vette az NB I 2010/11-es szezonja. Az idénynyitón a paksiak vezetést szereztek az Üllői úton, de a házigazdák még a szünet előtt fordítottak, és nem is engedték ki a kezükből a vezetést, végül 2-1-es győzelmet arattak.

Öngóllal dőlt el a mérkőzés

Ferencvárosi TC - Paksi FC 2-1 (2-1)
Vezette: Szabó Zsolt (Kispál Róbert, Viszokai László)
Gólszerző: Heinz a 10., Szabó J. (öngól) a 33., illetve Bartha a 7. percben

Az FTC lépett fel támadólag a mérkőzés elején, de a 7. percben a Paks szerzett vezetést, Csehi Tamás bal oldali beadása után az üresen érkező Bartha László 5 méterről a jobb sarokba fejelt (0-1). A Ferencvárosnak mindössze három percre volt szüksége az egyenlítéshez, Marek Heinz 16 méterről leadott lövése után Kovács Attila még védett, de a kipattanót a cseh támadó 11 méterről a léc alá lőtte (1-1). A folytatásban a hazaiak irányítottak, és a 32. percben egy öngóllal megszerezték a vezetést is, Rósa Dénes balról adott középre, a menteni próbáló Szabó János lábáról a paksi kapuba pattant a labda (2-1). A második félidőben visszavett a tempóból a Ferencváros, a Paks próbált egyenlíteni, de a helyzetkihasználással komoly gondjai adódtak, így a hazaiak megőrizték előnyüket, és begyűjtötték a három pontot.