Győzelemmel ünnepelték Garami József jubileumát

2007. október. 22., 23:55   |

A Soproni Liga 12. fordulójának hétfői mérkőzésén az MTK Budapest fogadta a Nyíregyházát. A házigazdák 2-0-ás győzelemmel örvendeztették meg hatszázadik bajnokiját ünneplő mesterüket, és visszavették a harmadik helyet az Újpesttől.

Félidőnként egy-egy gól

Az MTK-nak nem volt könnyű dolga a szervezetten, fegyelmezetten futballozó Nyíregyháza ellen.

MTK-Nyíregyháza 2-0
A vendégek már a középpályán letámadták a kék-fehéreket, volt néhány ígéretes támadásuk – de a hazaiak is több veszélyes akciót vezettek. Az MTK-nak a 43. percben sikerült feltörnie a nyírségiek védelmét, ekkor Bori Gábor 12 méterről lőtt a kapu bal oldalába (1-0). Az 50. percben kétgólosra nőtt a fővárosiak előnye. Kulcsár Tamás lövése után a labda a bal oldali kapufáról kipattant, de az érkező Szabó Ádám közelről a léc alá emelt (2-0). Több gól már nem esett a találkozón, az MTK felzárkózott a DVSC-TEVA és a Budapest Honvéd mögé. Garami József, az MTK mestere hatszázadik alkalommal ült szakvezetőként élvonalbeli együttes kispadján.

MTK Budapest – Nyíregyháza 2-0 (1-0)
Gólszerző: Bori a 43., Szabó Á. az 50. percben

(A mérkőzések jegyzőkönyvei megtekinthetők a Bajnokságok menüpont alatt, az Eredmények címszónál.)

(Fotó: nb1.hu)