Győzött női BL-selejtező nyitómérkőzésén a Ferencváros

2024. szeptember. 04., 19:12   |

fradi.hu

Az FTC-Telekom bejutott a Női Bajnokok Ligája selejtezőjének 10-es sorszámú minicsoportjában a döntőbe, miután Óbudán 2-1-re legyőzte az észt Flóra Tallinnt.

Jayde Edwards nevezhető a mérkőzés hősének, hiszen a zöld-fehérek mindkét gólját ő szerezte (az első és a 62. percben), ám teljesítményét lerontja, hogy az első játékrész közepén büntetőt rontott. Akkor már 1-1 volt az állás, az észt bajnok Mari-Liis Lillimäe révén kiegyenlített.

A hajrá nagyon izgalmasan alakult, mert Nagy Vanessza kiállítása miatt az utolsó bő tíz percben az FTC emberhátrányban játszott, de sikerült megőrizni az előnyt. (A játékvezető Albert Flórián vezetőedzőt is kiállította, a kispadról.)

A csoport másik mérkőzésén az ukrán Vorszkla Poltava magabiztosan, 5-0-ra megverte a lett SFK Rigát. A két győztes játszik szombaton 16.30-tól a 2. selejtezőkörbe jutásért.

FTC-Telekom – Flora Tallinn 2-1 (1-1)

FTC-Telekom: Kosztics – Ott, Zágonyi, Demeter, Gődér – Fenyvesi - Nagy Viktória, Kubassova (Garcia, 90+2.), Edwards, McFarland (Túróczy, 64.) – Nagy Vanessza
Gólok: Edwards (1., 62.), illetve Lillemae (5.)