Második győzelmét aratta a Videoton az Európa Ligában

2012. október. 25., 20:54   |

A fehérváriak a Sporting után a Baselt is legyőzték, és hat ponttal a második helyen állnak EL-csoportjukban.

Gyors góllal kezdte a mérkőzést a Videoton, Brachi jobb oldali beadása után Schär lábáról saját kapujába pattant a labda. A folytatásban a Basel irányított, jóval többet birtokolta a labdát, de a fegyelmezetten védekező hazaiak őrizték az előnyt. A 32. percben a második Videoton-lehetőség is góllal végződött, egy szöglet után Gyurcsó pörgette tovább a labdát, az érkező Caneira pedig öt méterről a hálóba lőtt. A svájciak nem adták ki a kezükből a kezdeményezést, és adódott is helyzetük, de szünetig egyet sem tudtak kihasználni közülük.

A fordulás után sem változott a játék képe, a Videoton hősiesen védekezett, és igyekezett megragadni a kontralehetőségeket. A meccs végéhez közeledve egyre nyomasztóbb lett a vendégek fölénye, de a rendes játékidő végéig maradt a 2-0. A 91. percben egy szöglet után Schär a léc alá fejelt, de a Videoton kivédekezte az utolsó másodperceket, és begyűjtötte a három pontot.

Három forduló után a csoportot a Racing Genk vezeti hét ponttal, a Videoton hat egységgel a második, a Basel 2, a Sporting 1 ponttal zárja a kvartettet.

Videoton - FC Basel 2-1 (2-0)