Egy hónapon keresztül adhatják le jegyigényeiket a szurkolók a 2020-as Európa-bajnokság mérkőzéseire. A találkozókra három árkategóriában lehet belépőket váltani. Hogy ki jut jegyhez, azt az UEFA sorsolja ki az igénylők között.
A 12 helyszín között 8 főváros van, és 11 olyan stadion, aminek befogadóképessége meghaladja az ötvenezer főt – ez azt jelenti, hogy rekordnak számító hárommillió jegy lesz elérhető a szurkolók számára a 2020-as kontinensviadalra. Az első Európa-bajnokság 60. évfordulóján rendezett torna jegyigénylő rendszerébe már eddig is lehetett regisztrálni, de a szurkolók egy évvel a torna előtt, június 12., 14.00-tól egy hónapon át, július 12-ig igényelhetnek belépőket az UEFA magyar nyelvű oldalán.
Amennyiben az igénylések száma meghaladja a rendelkezésre álló jegyek számát, a belépők sorsolás útján találnak gazdára az igénylők között. Az igényléssel nem kell kapkodni, a jegyhez jutás esélye független a jegyigénylés időpontjától.
A jegyek legnagyobb része ebben az időszakban fog elkelni, AZ EURÓPA-bajnoksághoz közeledve már csak korlátozott számú belépő lesz elérhető, így aki ott akar lenni az Eb-n, akár a Puskás Arénában, az ebben az egy hónapban igényeljen belépőt!
Az UEFA fenntart jegyeket a kijutó csapatok szurkolóinak, ezeket a selejtezősorozatok lezártát követően, decembertől, illetve áprilistól (a rájátszásban kvalifikált nemzetek szurkolóinak) értékesíti.
A jegyek három árkategóriában érhetők el minden helyszínen. A budapesti találkozókra 125, 75, valamint 30 euróba kerülnek a belépők.
A szurkolók kétféle jegy közül választhatnak: Az egyéni jegyek egy adott mérkőzésre, egy adott stadionba szólnak; míg a „követem a csapatom” típusú jegyekkel – amelyen 2019 decemberétől lesznek elérhetőek – a szurkolók végigkövethetik csapatuk szereplését a tornán, függetlenül a mérkőzések helyszíneitől. Ha az adott csapat a torna egy korábbi szakaszában kiesik, a jegyek árát 100 százalékban visszatérítik a szurkolóknak.
Egységes ár a mozgáskorlátozottaknak
A mozgáskorlátozott szurkolók részére is számos jegyet értékesít az UEFA. Ezek a jegyek mindig a legalacsonyabb árkategóriába tartoznak, függetlenül attól, hogy hová szólnak a stadionban. Emellett a mozgáskorlátozott szurkolók kísérőjének egy ingyen jegyet is biztosítanak.
Egy szurkoló maximum 4 jegyet vehet egy mérkőzésre, a jegyeken szerepel majd a vásárló neve, a stadionoknál ellenőrizhetik, hogy a jegyekkel valóban az arra jogosult szurkolók lépnek-e be az arénába.
Tíz szerencsés magyar szurkoló, akik tagjai az MLSZ Szurkolói Klubnak, már biztosan ott lesznek a Puskás Arénában: ők ugyanis első kategóriás belépőt nyertek a budapesti nyitómérkőzésre, amelyeket Gera Zoltán mellett olyan legendás játékosoktól vehettek át, mint Luís Figo és Nuno Gomes. Erről korábbi cikkünkben írtunk részletesen:
A jegyekkel egy időben a vendéglátói csomagok széles választéka is elérhetővé válik a stadionokban, amely számos lehetőséget kínál majd az érdeklődők számára a privát boxoktól az üzleti társalgókon át egy kötetlenebb klubtagságig. További információk az euro2020.com/hospitality oldalon érhetők el.
Legyél ott önkéntesként!
Az önkéntesek fontos szerepet kapnak az ünnepi Európa-bajnokságon. Ők azok, akik kapcsolatban állnak a szurkolókkal, és akik különféle feladatok ellátásával segítik a torna és a mérkőzéseket kísérő programok lebonyolítását, hogy azok minél nagyobb élményt jelentsenek a kilátogatóknak. Ez pedig nem csak munka, de remek lehetőség kapcsolatépítésre, fejlődésre és szórakozásra is.
Fantasztikus, hogy valaki belülről élheti át az Európa-bajnokságot
– fogalmazott Lisztes Krisztián, a budapesti Eb-helyszín önkéntes nagykövete.
Az önkéntességről és a jelentkezésről ide kattintva olvashatsz bővebben.