Megszerezte első pontját a ZTE

2011. augusztus. 19., 20:01   |

Az OTP Bank Liga 6. fordulójának első mérkőzésén a ZTE hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a Vasassal.

ZTE FC - Vasas-Híd 1-1 (1-0)
Kassai Viktor (Erős Gábor, Kispál Róbert)

Gólszerző: Meyé (11-esből) a 9. , ill. Simic (11-esből) a 84. percben

A zalaiak pont nélkül várták a fordulót, míg az angyalföldiek egyetlen megszerzett pontjukat próbálták gyarapítani a találkozón. A hazaiak a 9. percben vezetéshez jutottak, a Roguy Meyével szemben elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt a sértett váltotta gólra (1-0). A folytatásban is a zalaiak dolgoztak ki több helyzetet, ám az eredményben ez nem mutatkozott meg. A 84. percben aztán a Vasas is büntetőt kapott, a Marko Simic elleni szabálytalanságért befújt tizenegyesből a sértett volt eredményes (1-1). Mindkét csapat szerzett egy-egy pontot, de a döntetlennel egyik fél sem lehet elégedett, miután első győzelmük továbbra is várat magára.