MOL Magyar Kupa: két góllal mutatkozott be a Ferencváros új csatára

2024. szeptember. 14., 18:53   |

A MOL Magyar Kupa szombat délutáni mérkőzésein nem történt nagy meglepetés, az OTP Bank Liga csapatai továbbjutottak, igaz, a Nyíregyháza csak egy végletekig kiélezett meccsen, 11-esekkel tudta legyőzni a Vasast.

Várható volt, hogy a Vasas és a Nyíregyháza szoros meccset vív egymással, és így is lett: az angyalföldiek az új vezetőedző, Pintér Attila első meccsén az első félidőben döntésre vihették volna a meccset, megszerezték a vezetést, és kihagytak egy büntetőt is. A Szpari a második játékrészre feljavult, kiegyenlített, így hosszabbítás következett. A kétszer 15 perc nem hozott gólt, a tizenegyeseknél viszont sokáig senki sem hibázott, végül a hetedik párban Rácz Barnabás lövését védte Tóth Balázs kapus, így a nyírségiek jutottak a 4. körbe.

Az Újpest FC 7 gólt szerzett a Dunavarsány otthonában, a ZTE 4-0-ra győzött Hatvanban, az MTK és a Fehérvár 2-2 gólt szerezve jutott tovább. Az ETO FC hatot lőtt Putnokon, de csak a hajrában nyugodhatott meg, a borsodiak ugyanis 0-3-ról feljöttek 2-3-ra.

Vasárnap a Ferencváros a Budafok otthonában lépett pályára. A hazaiak az első félidőben tartották a gól nélküli döntetlent, sőt kis szerencsével vezetést is szerezhettek volna. A fordulás után a zöld-fehérek pályára küldték legújabb szerzeményüket, a brazil Mathesu Saldanhát, aki két góllal hálálta meg a bizalmat, rajta kívül Abu Fani volt eredményes, így alakult ki a 0-3-as végeredmény.

A Kecskemét magabiztosan nyert a Kozármisleny otthonában, a Puskás Akadémia pedig még fölényesebb, hétgólos győzelmet aratott Szombathelyen.