2012. október. 19., 21:15   |

Az OTP Bank Liga 11. fordulójának pénteki játéknapján a fehérváriak az MTK-tól kaptak ki.

MTK Budapest - Videoton 3-2 (2-0)
Németh Ádám (Kelemen Attila, Márkus Tamás)
Gólszerző: Tischler a 21., Csiki a 33., Tischler a 87., ill. Nikolics a 81. (11-esből), Sándor a 90. percben

Az előző három fordulóban nyeretlen csapatok meccsén a Videoton eleinte  fölényben játszott, de az MTK az első helyzetéből gólt szerzett, egy védelmi hiba után Tischler Patrik 26 méterről lőtt a bal alsó sarokba (1-0). A folytatásban sokat tett az egyenlítésért a Videoton, mégis az MTK szerzett újabb gólt, ezúttal Csiki Norbert vette be a kaput, mintegy 10 méterről (2-0). Paulo Sousa a szünetben kettőt is cserélt, de csapatának csak a hajrában sikerült szépíteni, a 81. percben a Sándor György ellen elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt Nikolics Nemanja váltotta gólra (2-1). Öt perccel később Kanta Józsefet nem tudták megállítani a vendégek védői, az irányító beadása után Tischler pazar mozdulattal pörgette a hálóba a labdát (3-1). A 90. percben Sándor 28 méterről bombázott az MTK kapujába (3-2), de az egyenlítés elmaradt, a Videoton sorozatban negyedik meccsén maradt győzelem nélkül, ezeken az összecsapásokon a mérlege: egy döntetlen, három vereség.

Ferencváros - MVM Paks 2-2 (1-1)
Solymosi Péter (Viszokai László, ifj. Varga Gábor)
Gólszerző: Ionescu a 40., Gyömbér a 88., ill. Simon az 54., Jovanovic (öngól) a 83. percben

A Ferencváros öt veretlen meccs után, a Paks pedig a Győri ETO és a Videoton elleni bravúros döntetlenekkel a háta mögött lépett pályára. Az első félidő színvonalas játékot és egy gólt hozott, a 22. percben Böde Dániel passza után Andrei Ionescu 22 méterről próbálkozott lövéssel, a labda a jobb alsó sarokba kötött ki (1-0). A második félidőben a Paks sem maradt adós a góllal, az 54. percben Lázok János adott be szögletet, Szabó János továbbcsúsztatta a labdát, a jól helyezkedő Simon Attila pedig egy méterről a hálóba passzolt (1-1). A 85. percben Bori jobb oldali beadása után Martin Klein fejelte Aleksandar Jovanovic fejére a labdát, a labda onnan a kapuba pattant, öngól (1-2). A Ferencváros három perccel később szépített, egy szöglet után Gyömbér maradt üresen, és 7 méterről a kapuba lőtt (2-2).

(fotó: fradi.hu)