Harmadik alkalommal rendezték meg a visegrádi országok labdarúgó-szövetségeinek találkozóját, amelyen a házigazda magyar fél bemutatta a labdarúgás hátországának legfontosabb eredményeit.
A visegrádi országok labdarúgó-szövetségeinek konferenciáján évről évre öt ország vezetői vesznek részt. A futballtörténelmi hagyományoknak megfelelően - a cseh, a lengyel, a magyar és a szlovák mellett - az osztrák szövetség is a legmagasabb szinten képviseltette magát az évente megrendezett eseményen.
Magyarország Pozsony és Prága után harmadik vendéglátóként fogadta a szövetségek elnökeit és főtitkárait (egyedül a lengyel elnök nem tudott részt venni a budapesti egyeztetésen a meghívottak közül). Az MLSZ-t Csányi Sándor elnök, Vági Márton főtitkár és Berzi Sándor alelnök mellett - egy szakmai prezentáció erejéig - Szalai László, az MLSZ technikai igazgatója képviselte.
A megbeszélések célja ezúttal is a közös problémák, kihívások feltérképezése, és ezáltal azok hatékony kezelése, megoldása, valamint az együttműködés révén az érintett országok labdarúgásának erősítése volt.
A házigazda magyar fél nyitó prezentációjában ismertette az elmúlt időszak kiemelkedő eseményeit, eredményeit, melyben kiemelt hangsúlyt kapott a játékosok számának jelentős növekedése (a 2010-ben regisztrált 133 ezerhez képest tavaly év végéig 215 ezerre nőtt az igazolt labdarúgók száma). Új társadalmi csoportok tértek vissza, vagy kapcsolódtak be a labdarúgás világába, így például nagy számban az óvodások, a középiskolások, a leány labdarúgók vagy a hátrányos helyzetűek. A labdarúgásában mára önálló, kiterjedt program koordinálja a grassroots területén futballozók napi sportolását.
A fenti eredmények egyik feltétele volt az az infrastrukturális fejlesztés, amely elsősorban a labdarúgás hátországára gyakorolt hatást: az elmúlt években felépült 380 pálya és felújított 680 játéktér elősegíti, hogy egészségesebb, a napi sportolásra berendezkedett generáció nőjön fel.
Berzi Sándor, nemzetközi ügyekért is felelős alelnök az mlsz.hu-nak nyilatkozva elmondta: szóba került a vezetők között a rövidesen esedékes FIFA és UEFA tisztújítás, illetve napirenden volt a játékosügynököket felváltó közvetítői rendszer koncepciója is.
Fontos tapasztalatcserére került sor az utánpótlás-akadémiai rendszer terén, a szövetségi vezetők hasznos hozzászólásokat hallhattak az együttműködésben résztvevő országok kiemelkedő projektjeiről.